Jak wypowiedzieć umowę o kredyt odnawialny ?

Kredyt w koncie to produkt, który jest dosyć prosty w uzyskaniu, bowiem przy niewielkim limicie, bank wymaga jedynie stałych wpływów na nasz rachunek a sam kredyt będzie przyznany na podstawie historii konta. Często decydujemy się na niego niemal od razu po otwarciu konta. Warto jednak wiedzieć czy i w jaki sposób można wypowiedzieć umowę o kredyt odnawialny. Co prawda bank nie naliczy nam odsetek, jeśli go nie wykorzystamy ale pamiętajmy o dodatkowych opłatach i prowizjach. Jeśli kredyt ten nie jest nam potrzebny, może lepiej z niego zrezygnować. A na pewno warto znać wszystkie możliwości i po prostu wybrać tą, któa będzie dla nas najbardziej opłacalna.

W celu wypowiedzenia umowy kredytu w koncie w pierwszej kolejności należy skontaktować się z pracownikiem banku i złożyć dyspozycję wypowiedzenia umowy. Jeśli jesteś współposiadaczem konta, na którym dostępny jest limit, wystarczy, że taką dyspozycję zleci jeden z właścicieli rachunku.

Umowę o korzystanie z limitu klient może wypowiedzieć w dowolnym momencie jego użytkowania. Należy jednak mieć świadomość tego, iż wszelkie pobrane wcześniej opłaty (m.in. za uruchomienie, opłata za odnowienie) nie zostaną już zwrócone ! Kolejna bardzo istotna kwestia – w momencie składania wypowiedzenia umowy, klient ma obowiązek uregulowania zadłużenia kredytu odnawialnego tzn. musi spłacić całość powstałego zobowiązania (kapitał łącznie z odsetkami).

Bardzo często dochodzi do wypowiedzenia umowy o kredyt odnawialny kilka dni po jego automatycznym odnowieniu, ponieważ klienci zapominają o rezygnacji w odpowiednim momencie. Niestety w takiej sytuacji pobrana prowizja za odnowienie nie zostanie zwrócona więc może jednak warto jest wtedy zostawić dostepny limit na naszym rachunku.