Jak wygląda spłata kredytu odnawialnego?

Kredyt odnawialny może być spłacany raz w roku lub też w comiesięcznych ratach. Odsetki naliczane są przez bank tylko od wykorzystanej kwoty. Warto zaznaczyć, iż w przypadku terminowej spłaty, kredyt w koncie można znów odnowić i to bez konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury bankowe.

Z kredytu w koncie można korzystać niemal w nieskończoność jeśli w okresie obowiązywania umowy będziemy przestrzegać wszystkich jej warunków. Pamiętajmy także, że im dłużej korzystamy z kredytu tym większy limit bank może nam przyznać – co jakiś czas możemy starać się o jego podwyższenie za dodatkową opłatą lub też jest to opcja zupełnie bezpłatna w zależności od banku.

Jak więc wygląda spłata kredytu w koncie? Otóż zasadniczą różnicą jest fakt, iż nie ma tutaj stałych określonych przez bank rat, które musimy płacić. Tak naprawdę klient decyduje czy będzie oddawał dług w częściach, czy też na koniec umowy odda całość wraz z odsetkami. Co więcej, niewykorzystany limit nic nas nie kosztuje i dodatkowo płacimy odsetki tylko od wykorzystanej przez nas sumy a nie od całości jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego kredytu. Jak to wygląda w praktyce? Otóż każda nasza wpłata na rachunek automatycznie zmniejsza zobowiązanie wobec banku, jeśli więc będziemy przestrzegać określonych terminów, pożyczone pieniądze możemy mieć za darmo ! Z drugiej strony w razie braku gotówki, bank nie naliczy nam żadnej kary, ponieważ generalnie na oddanie kredytu mamy 12 miesięcy. Oczywiście w przypadku takiej spłaty odsetki moga być dosyć wysokie, jednak nie musimy obawiać się, że przez to naliczą nam odsetki karne lub trafimy do BIK.