Wiosenna dekoracja domu – udekoruj wnętrze na wiosnę

  • by

Trendy w wystroju wnętrz zmieniają się bardzo dynamicznie. Choć nie zawsze możemy sobie pozwolić na generalny remont, dzięki drobnym zmianom dekoracji uda nam się w krótkim czasie odświeżyć wnętrze. Co zrobić, aby nie wydając wiele odnowić nieco mieszkanie na wiosnę?
Sypialnia
Aby łóżko zyskało nowy wygląd, warto pomyśleć o ozdobieniu zagłówka. To prosty zabieg, a daje niesamowity efekt. Jeśli zagłówek, poza funkcją dekoracyjną, ma też pełnić rolę wygodnego oparcia, np: podczas czytania książki, musi być wystarczająco wysoki i gruby, aby można było oprzeć się o niego wygodnie. Szukając tkaniny na obicie zagłówka najlepiej zdecydować się na typową tkaninę obiciową. Jest grubsza, bardziej wytrzymała, a dodatkowo ładniej się prezentuje.

Pokój dzienny
Bardzo interesującym pomysłem na wiosenną dekorację domu są fototapety z efektem głębi, które poza funkcją dekoracyjną optycznie powiększają wnętrze. W zależności od potrzeb, fototapety można przyklejać na drzwiach, w wąskich wnękach, na całych powierzchniach ścian lub na ich niewielkich fragmentach. Inną metodą na optyczne powiększenie wnętrza jest zastosowanie powierzchni odbijających, takich jak połyskujące fronty czy lustrzane płaszczyzny.

Prostym, ale bardzo efektownym sposobem na odświeżenie wnętrza, jest zmiana dekoracji okien. W zależności od oczekiwanego efektu możemy zdecydować się na markizy, rolety rzymskie, rolety tradycyjne czy żaluzje, które nie tylko zapewniają prywatność i świetnie chronią przed słońcem, ale również stanowią oryginalną dekorację. I to nie tylko samego okna, ale całego pomieszczenia. Zamawiając rolety w sklepie internetowym warto poprosić o próbki tkanin, aby sprawdzić, jak będą przepuszczały światło oraz zaciemniały pomieszczenie.

Kuchnia
Stare kafelki nad blatem kuchennym można przemalować farbą do ceramiki. Jest to długi proces, ponieważ wyschnięcie każdej warstwy farby trwa dość długo, ale ze względów ekonomicznych warto się zdecydować. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, gdy chcemy odświeżyć kuchnię, nie robiąc przy tym totalnej demolki związanej z kuciem starych płytek. Malowanie najlepiej przeprowadzać w ciepłe, ale wietrzne dni, aby wiatr wywiewał opary z farby, a dodatkowo suszył kafelki. Warto sprawdzić wcześniej prognozę na kilka dni, ponieważ mniej więcej tyle potrwa całkowite wyschnięcie płytek.

Łazienka
Małe wnęki ścienne, znajdujące się w łazience, można wykorzystać jako miejsce do eksponowania dekoracyjnych przedmiotów albo do celów praktycznych, umieszczając w nich rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, np. ręczniki. Zagłębienia w ścianie nad wanną lub w kabinie prysznicowej sprawdzą się doskonale jako miejsce na kosmetyki kąpielowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *