Szybki Kredyt dla jednoosobowej firmy na start

Zazwyczaj firmy mogą składać pierwszy wniosek o kredyt w banku dopiero po roku prowadzenia działalności. Jest to spory problem dla młodych przedsiębiorców, ponieważ to właśnie na samym początku dodatkowe pieniądze na rozwój a czasem przetrwanie firmy, są najbardziej potrzebne. Można stwierdzić, że otrzymanie kredytu w tym okresie to “być albo nie być” dla firmy.

Niestety mała, początkująca firma może mieć spory problem z otrzymaniem kredytu w banku. Najpierw musi się trochę napracować i zaistnieć na rynku przez określony czas lub też powinna chociaż wykazać się odpowiednimi przychodami oraz zabezpieczeniem. Zdecydowana większość instytucji bankowych wymaga rocznego stażu prowadzenia dzialalności, jednak część udzieli wsparcia finansowego po 6 miesiącach jeśli klient będzie aktywnie korzystał z pozostałych produktów bankowych.

Jak się jednak okazuje niektóre banki (mBank, Noble Bank) deklarują, iż są w stanie udzielić kredytu firmom, które założą u nich konto nawet w dniu rozpoczęcia działalności. Szczególnie na taką możliwość mogą liczyć firmy jednoosobowe, w przypadku których właściciele prowadzą wolny zawód. Oczywiście na początku klient nie ma co liczyć na znaczne sumy, jednak nie należy zapominać, że po wykazaniu stałych, wysokich dochodów, już po kilku miesiącach, może on starać się o podwyższenie limitu. To bardzo korzystne rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw, ponieważ zazwyczaj proponowany jest kredyt odnawialny bądź też karta kredytowa a w przypadku tych produktów kredytobiorca nie wymaga podawania celu, na który zostaną wydane środki oraz dodatkowego zabezpieczenia. Co więcej, kredyt może być przyznany przez bank na podstawie samych wpływów na konto firmy, nie trzeba więc przedstawiać zaświadczeń a wszelkie formalności zwykle można załatwić przez internet. Często to bank wychodzi sam z propozycją udzielenia kredytu z określonym limitem, warto skorzystać z takiego rozwiązania, szczególnie w przypadku kredytu w koncie, ponieważ niewykorzystany nie kosztuje nas ani złotówki a może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.