Pożyczki pod zastaw

Każdy z nas chciałby wieść wygodne i spokojne życie wolne od wszelkich trosk i zmartwień, jednak w rzeczywistości sytuacja nie zawsze przedstawia się kolorowo. Czasami trudno jest przewidzieć, co się wydarzy, w życiu niczego do końca nie możemy być pewni. Sytuacja na rynku jest chwiejna, coraz częściej słyszy się o cięciu kosztów w firmach, co często wiąże się z masowymi zwolnieniami. Osoby, które nagle straciły pracę są zdane wyłącznie na siebie, nie mogą liczyć na pożyczkę w banku, a brak jakichkolwiek oszczędności sprawia, że sytuacja wydaje się beznadziejna. Czasami zdarza się także, że potrzebujemy natychmiastowego przypływu gotówki, a do wypłaty jeszcze musimy poczekać. Co możemy zrobić w takich sytuacjach?….

By sprostać takim przypadkom skuteczną alternatywą jest wzięcie pożyczki pod zastaw. Lombard jest miejscem stwarzającym idealne rozwiązanie na chwilowe załagodzenie trudnej sytuacji. Oddając pod zastaw wartościowy przedmiot otrzymujemy w zamian gotówkę, z możliwością negocjacji terminu jej spłaty. W przypadku nie dotrzymania warunków umowy musimy się jednak liczyć z możliwością straty zastawionego przedmiotu, jest to równoznaczne z anulowaniem należności. Należy jednak pamiętać, że każdy wcześniej ustalony termin możemy z czasem negocjować, może się to również wiązać z ewentualnymi dodatkowymi kosztami.

Wysokość takiej pożyczki jest uwarunkowana wartością zastawianego przedmiotu, nie należy się spodziewać wartości rynkowej, ponieważ lombard nie jest miejscem, gdzie można sprzedać dany przedmiot za jego rzeczywistą wartość, a jedynie posłużyć się nim w celu uzyskania niezbędnej na daną chwilę zapomogi. Należy pamiętać, że lombard jest miejscem, które ma na celu nam pomóc rozwiązać chwilowe problemy finansowe.