Pożyczki konsolidacyjne – sposób na oddłużanie

Skuteczne oddłużanie – schemat działania mechanizmu: pożyczka konsolidacyjna + długookresowy kredyt bankowy

Etap pierwszy – konsolidacja posiadanych zobowiązań
Na tym etapie należy uzyskać jedną prywatną pożyczkę pod zastaw nieruchomości, która pozwoli na spłatę wszystkich zobowiązań bankowych i pozabankowych. Uwaga! Tam gdzie kredyty bankowe są bardzo opóźnione (ponad 90 dni) najlepiej jest spłacić je w całości, co daje potem możliwość usunięcia danych o tych zobowiązaniach z bazy BIK.

Etap drugi – spłata balonowa pożyczki konsolidacyjnej i czyszczenie BIK i KRD
Drugi etap, poza terminowym płaceniem rat pożyczki konsolidacyjnej, polega na czyszczeniu BIK. W tym czasie należy usunąć z bazy dane o wszystkich kredytach, które blokowały dostęp do finansowania bankowego. Powinno to potrwać do 3 miesięcy.

Etap trzeci – w oparciu o nienaganny BIK zaciągnięcie małego kredytu na dowolny cel
Kiedy BIK jest już stosunkowo czysty, należy wziąć dowolny kredyt (nawet na 100 złotych) i potem spłacić terminowo kilka pierwszych rat, aby zbudować pozytywną historię kredytową do późniejszego finansowania.

Etap czwarty – w oparciu o przyzwoity BIK konsolidacja prywatnej pożyczki z etapu pierwszego kredytem bankowym
Mając pozytywną historię kredytową, pożyczka konsolidacyjna zostaje spłacona kredytem bankowym, rozłożonym na dłuższy okres. Finalnie Klient zostaje z jedną, niską ratą.

Przez cały okres należy kierować się żelazną dyscypliną finansową – nie wolno brać pożyczek, chwilówek ani nic tego typu. Tylko w ten sposób można skutecznie wyjść z długów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *