Ocena punktowa bik i profil kredytowy plus

W tym krótkim wpisie kilka słów na temat oceny punktowej BIK oraz co takiego daje profil kredytowy plus.

Profil kredytowy plus, to nic innego jak wersja płatna profilu w BIK-u. Największą wartością, jaką otrzymujemy po wykupieniu takiego profilu są:

1. Dostęp do wizualnej oceny naszej zdolności kredytowej

2. Dostęp do oceny punktowej BIK, która jest wyliczana na podstawie naszej historii kredytowej, a jej skala ma wartość od 192 do 631.

W celu sprawdzenia oceny punktowej BIK musimy niestety umieścić opłatę:

1. Konto podstawowe – 0 zł. To konto, które zakładamy weryfikując nasze dane. (żeby BIK wiedział, że to my). Więcej na temat jak założyć konto w BIK znajdziecie w moim artykule jak sprawdzić bik.

Produkty, czyli co otrzymamy w koncie podstawowym:

• Profil Kredytowy Plus (brak aktualizacji w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji);

• BIK Pass (brak aktualizacji w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji) – BIK PASS to możliwość wykupienia usług instytucji finansowych ze zniżkami, np. 30% lub nagrodami;

• Alerty (możliwe dokupienie aktywacji);

• Informacja Ustawowa (dostępna zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych). Alerty w BIK to powiadomienia, że zalegamy z opłatami zobowiązań.

2. Produkt

Konto Próbne Produkty 1,23 zł:

• Profil Kredytowy Plus (wersja próbna produktu z ograniczoną funkcjonalnością w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji z pełną funkcjonalnością);

• BIK Pass (wersja próbna produktu w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji);

• Alerty;

• Informacja Ustawowa (dostępna zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych).

3. Konto Premium Produkty – cena 79 zł / rok:

• Profil Kredytowy Plus (12 aktualizacji w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji);

• BIK Pass (3 aktualizacje w ramach Konta, możliwe dokupienie aktualizacji);

• Alerty;

• Informacja Ustawowa (dostępna zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych).

4. Każda aktualizacja profilu plus, czyli tego na czym nam najbardziej zależy, czyli oceny punktowej naszej zdolności kredytowej, dla konta podstawowego oraz próbnego kosztuje 36 zł brutto.

Po zapłaceniu 36 zł jednorazowo mamy dostęp do oceny bik. Możemy wykupić pakiet na rok, wtedy mamy 12 aktualizacji naszej oceny kredytowej, czyli profilu kredytowego plus.

Tak wygląda ocena punktowa bik im liczba bliższa 631 tym powinniśmy mieć mniej problemu z otrzymaniem kredytu.

ocena punktowa bik

Jak obrazuje powyższy screen. Ocena punktowa BIK, w profilu kredytowym plus to także 5 gwiazdek, obrazujących graficznie naszą zdolność kredytową. Im więcej pomarańczowych, wypełnionych kolorem gwiazdek tym lepiej. Podsumowując za 36 zł otrzymujemy w sumie dostęp do tańszych usług finansowych, np. leasingu, ubezpieczeń oraz to co obrazuje powyższy screen, czyli informację jak w BIK oceniona jest nasza zdolność kredytowa.

Dobry wynik nie jest trudny do osiągnięcia. Niestety wszelkie opóźnienia spłat oraz nie spłacane zobowiązania, mają bardzo niekorzystny wpływ na naszą ocenę w BIK. W ramach ciekawostki. Mając czystą historię kredytową, czyli jeśli nigdy nie braliśmy kredytu, nie mieliśmy konta debetowego w banku, itp. BIK, nie ma danych oby wystawić nam ocenę. W celu osiągnięcia wyniku powyżej 500 wystarczy przykładowo:

1. Założyć konto debetowe, najlepiej w banku, w którym mamy konto jakiś czas. Wtedy bank łatwiej nam taką „usługę” przyzna

2. Zrobić lekki minus na koncie.

3. Regularnie spłacać odsetki w terminie 30 dni, przez okres 4-5 miesięcy.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, wiesz już co otrzymasz od BIK płacąc 36 zł lub 79 zł. 1

Notes:

Opracowano na podstawie danych z płatnego profilu BIK oraz ogólno dostępnych informacji ze strony: https://www.bik.pl/

Tagi: