NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY

Najlepszy kredyt hipoteczny. Który kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Nie istnieje najlepszy kredyt hipoteczny dla wszystkich, ponieważ każdy kredyt jest inny oraz każdy kredytobiorca jest w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od zdolności kredytowej tj. czy dochody osoby wnioskującej o kredyt hipoteczny są wystarczające, by pokryć koszty związane z bieżącym utrzymaniem się oraz regularną spłatę raty kredytu hipotecznego i innych ewentualnych kosztów i zobowiązań. Istotne jest np. wysokość wkładu własnego (czyli ile jesteś w stanie wyłożyć z własnych już posiadanych środków na zakup danej nieruchomości), długość okresu kredytowania, na jakiej formie zatrudnienia jesteś itp. Jednak jedno jest pewne, że najlepszy kredyt hipoteczny to kredyt hipoteczny z najniższą ratą, marżą i oprocentowaniem, finansujący 100% zakupu mieszkania czy domu oraz taki, przy którym wymagania banku odnośnie zdolności kredytowej będą najniższe.

NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY

Decydując się na kredyt hipoteczny każdy sam musi przejść się osobiście po kilku bankach, przekalkulować raty kredytowe i dodatkowe koszty oraz wybrać to co jest najlepsze dla niego. Jedynie na początku warto zapoznać się z informacjami, poradami hipotecznymi czy rankingiem kredytów hipotecznych na hipotek.pl , który pomoże nam rozeznać się w ogólnej sytuacji panującej obecnie na rynku kredytów hipotecznych. Po zapoznaniu się z porównanie kredytów hipotecznych skierujmy nasze kroki do wybranych banków, sprawdźmy ich oferty czy promocje oraz poziom obsługi klienta, który przełoży się z pewnością na sprawne udzielenie nam kredytu hipotecznego.

Niestety, aby uzyskać idealny kredyt hipoteczny, czyli kredyt hipoteczny z najniższą ratą i oprocentowaniem, finansującego do 100% transakcji oraz przy którym wymagania banku odnośnie zdolności kredytowej będą najniższe, a przede wszystkim dostępny dziś na rynku – trzeba by go stworzyć z ofert różnych banków. Jeżeli chodzi o oprocentowanie kredytu hipotecznego co przełoży się na wysokość miesięcznej raty, od razu rozpocznijmy analizę od kredytów walutowych, ponieważ przeciętne oprocentowanie tych kredytów jest niższe od najtańszych kredytów hipotecznych dostępnych w PLN. Najniżej oprocentowany kredyt dostępny jest obecnie w europejskiej walucie pomimo, że jeszcze dwa lata temu na rynku królował frank szwajcarski oraz pomimo to, że stopy LIBOR dla szwajcarskiej waluty są niższe niż dla Euro. Rata jest nawet o jedną piątą niższa niż w złotych. Tyle tylko, że na kredyt we frankach praktycznie nie ma szans. Oprócz marży kredytobiorca musi też wziąć pod uwagę wysokość stawek, w jakiej cenie banki pożyczają pieniądze między sobą. Dla kredytów hipotecznych złotowych najczęściej znaczenie ma WIBOR 3-miesięczny, a dla kredytów hipotecznych walutowych w euro EURIBOR. To właśnie suma marży banku i tych wskaźników decyduje o faktycznym oprocentowaniu kredytu hipotecznego. A tym samym o wysokości płaconych rat. Jest też jeszcze jednorazowa prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego. Ważne jest jednak dokładne przejrzenie całej oferty i dokładnie zapoznanie się z umową kredytu hipotecznego, bo koszty pośrednie są często ukryte w wielu innych miejscach: konieczności utrzymywania konta bankowego w banku, który udzielił kredytu hipotecznego, aktywnego korzystania z kart kredytowych czy spread walutowy, czyli różnicach kursowych. Do tego warto sprawdzić, ile zapłacimy za ewentualne przewalutowanie czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Częstym warunkiem w promocjach jest wykup dodatkowych polis: na życie, od utraty pracy, spłaty kredytu. Do tego obowiązkowe ubezpieczenie kredytu hipotecznego oraz częste od zbyt niskiego wkładu własnego, tzw. ubezpieczenie pomostowe.

Warto złożyć wniosek kredytu hipotecznego do min. 2-3 banków by mieć porównanie i pole manewru w razie długiego oczekiwania na decyzje w jakimś banku. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast doradcy kredytowi banków oddzwonią w dogodnym dla Ciebie terminie, wyliczą Ci zdolność kredytową, przedstawią Ci symulację spłat rat kredytu – oczywiście wszystko bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *