Kto może otrzymać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

W sytuacji gdzie mamy określone potrzeby to szukamy pieniędzy na ich realizację. Często w tym celu zwracamy się do banku i składamy wniosek o udzielenie kredytu. Wiele osób otrzymuje jednak odpowiedź negatywną i zastanawia się, co w takiej sytuacji może jeszcze zrobić, aby otrzymać pożądaną kwotę gotówki.

Rozwiązaniem dla takich osób może stać się pożyczka pod zastaw nieruchomości.

Kto może liczyć na tego typu pożyczkę?

Odpowiedź na tego rodzaju pytanie jest niezwykle prosta. Warunkiem podstawowym, aby otrzymać pożyczkę jest posiadanie przez nas nieruchomości. Ponieważ suma pożyczki jest uzależniona od wartości nieruchomości, konieczne jest sporządzenie rzetelnego operatu, który określi, na jaką kwotę możemy liczyć. Nie bez znaczenia jest oczywiście stan techniczny naszej nieruchomości jak również jej lokalizacja i dostęp do drogi.

Rodzaje nieruchomości, które mogą stanowić zabezpieczenie pożyczki:

dom,
mieszkanie,
działka.
Żeby otrzymać pożyczkę należy legitymować się prawem własności do określonej nieruchomości. Może to być akt notarialny albo zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej.

Z racji tego, że pożyczka ma charakter prywatny niesie to ze sobą wiele dodatkowych korzyści. Bowiem żeby otrzymać wnioskowaną kwotę nie musimy przedstawiać osoby poręczyciela, nie jest prześwietlana nasza historia kredytowa (jak ma to miejsce w związku z zawieraniem umów kredytowych w banku), nikt nie sprawdza naszej sytuacji w BIK i dzięki temu pożyczka pod zastaw jest tak szeroko dostępna.

Wszystko to sprawia, że krąg osób, które mogą się ubiegać o uzyskanie prywatnej pożyczki jest naprawdę szeroki. Jest to świetna alternatywa dla każdej osoby, która wnioskowała o pieniądze z kredytu w banku i otrzymała odpowiedź negatywną.