Kredyt w koncie – krótka charakterystyka

Kredyt odnawialny w koncie to dodatkowa gotówka (często niemała) z przeznaczeniem na dowolny cel. Jeśli tylko bank zaakceptuje nasz wniosek i przyzna nam limit kredytowy, to pieniądze będą stale dostępne na naszym rachunku osobistym. Kredyt ten jest idealny na bieżące wydatki oraz zachcianki – nie musimy już czekać i oszczędzać przez długi czas, dzięki temu niezwykłemu produktowi możemy kupić co chcemy już teraz i później spłacać dług w dogodnej dla nas formie.

1. Korzyści posiadania kredytu w koncie

– minimalne formalności (kredyt można uzyskać w szybki i prosty sposób, bez okazywania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń, online)

– łatwy dostęp (limit kredytowy jest stale dostępny dla jego posiadacza, ponieważ jest on nierozerwalnie powiązany z jego rachunkiem bankowym więc może skorzystać z dodatkowych pieniędzy w dowolnym momencie)

– niskie koszty spłaty (odsetki naliczane są jedynie od faktycznie wykorzystanej kwoty a nie od całości przyznanego limitu)

– możliwość kilkukrotnego wykorzystania kredytu (każda wpłata na konto zmniejsza zobowiązanie i tym samym klient może ponownie zadłużyć się do górnego limitu)

2. Okres kredytowania limitu w koncie

W większości przypadków kredyt odnawialny przyznawany jest na okres 12 miesięcy, jednak w razie terminowej spłaty oraz stałych wpływów na konto, bank zwykle autoamtycznie przedłuża ten okres na kolejny rok bez konieczności składania kolejnego wniosku czy też przechodzenia ponownie procedury kredytowej. Samo oprocentowanie zależy od konretnej oferty banku, jednak bardzo często im wyższy limit, tym mniejsze odsetki. Do tego warto dowiadywać się o tzw. okres bezodsetkowy, w przypadku którego korzystamy z kredytu za darmo.

3. Wymagane dokumenty przy kredycie w koncie

Tutaj także wszystko jest zależne od danego banku oraz od tego czy jesteśmy stałymi klientami czy też dopiero co otworzyliśmy rachunek osobisty bądź posiadamy go w innej instytucji. Oczywiście wymagany jest przede wszystkim dowód osobisty, często również drugi dokuemnt tożsamości oraz pozytywna historia w BIK. Dodatkowo część banków będzie wymagała zaświadczenia o dochodach, natomiast niektóre mogą udzielić kredytu odnawialnego na podstawie historii konta a więc stałych wpływów.