Korzyści z posiadania kredytu w koncie

Posiadając konto bankowe, możemy równocześnie starać się o otrzymanie kredytu odnawialnego, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kredytu gotówkowego. Warto jest więc poznać dokładne korzyści jakie czekają na nas decydując się na tzw. kredyt w koncie.

– Kwota kredytu odnawialnego na jaką możemy liczyć to średnio 6-krotność naszych miesięcznych wpływów, jednak po kilku miesiącach zawsze możemy starać się o podwyższenie limitu.

– Bank bardzo szybko załatwia wszystkie sprawy formalne dotyczące kredytu (decyzja w ciągu kilku minut a wszystko możemy załatwić przez internet i to zaraz po otwarciu rachunku !).

– Kredyt w koncie jest wygodną oraz opłacalną alternatywą dla kredytu gotówkowego. Odsetki płacimy dopiero, gdy faktycznie wykorzystamy kwotę limitu. Jego spłata następuje wraz z każdym wpływem na rachunek klienta, tak więc przy rozsądnym korzystaniu możemy mieć dodatkowe pieniądze zupełnie za darmo.

– Limit w koncie przyznawany jest na okres 12 miesięcy. Po tym czasie bank może zdecydować o zamknięciu limitu lub jego automatycznym przedłużeniu bez konieczności podpisywania kolejnej umowy i sprawdzania zdolności kredytowej.

– Pieniądze pozyskane z kwoty kredytu możemy przeznaczyć na dowolny cel – bez zbędnych pytań.