Konto bankowe – jakie wybrać ?


Wiele osób szukając odpowiedniego konta bankowego dla siebie skupia się głównie na samym rachunku a więc sprawdza czy jest darmowe lub też jakie wiążą się z nim koszty (m.in. opłaty za prowadzenie, przelewy, za posiadanie karty, za korzystania z bankomatów). Pytanie jednak czy na pewno powinniśmy kierować się wyłącznie samymi warunkami związanymi z kontem czy może jednak warto przyjrzeć się innym produktom, jak i samej instytucji bankowej.

Wybór rachunków bankowych na rynku jest naprawdę spory, jednak nie należy decydować się na “pierwsze, lepsze”. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż konto to nasza przepustka do pozostałej oferty bankowej tj. do kart kredytowych, kredytów, rachunków oszczędnościowych, ubezpieczeń oraz funduszy. Im bardziej zróżnicowana oferta danego banku, tym lepiej dla nas jako klientów. Pamiętajmy, iż zawsze stali klienci mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia, otwierając konto budujemy równocześnie swoją historię klienta. Nawet jeśli na początku nie myślimy o kredytach, to warto sprawdzić dokładnie inne produkty, proponowane przez dany bank.

Co więcej, bardzo istotne jest także podejście banku do swoich klientów. Wiele opinii można znaleźć w internecie m.in. o traktowaniu klientów, czy pracownicy są przyjaźni wyłącznie na początku i w sytuacji, gdy staramy się o kolejny produkt, czy jednak zawsze możemy liczyć na pomoc. Sprawdźmy również jak działa serwis internetowy oraz mobilny (w razie korzystania z banku w telefonie). Warto oczywiście także zapoznać się z ofertami dla nowych klientów, czy podczas otwarcia rachunku możemy otrzymać także inny produkt na korzystnych dla nas warunkach.

Jak widać warto spędzić trochę czasu, by dokonać właściwego wyboru co do konta bankowego, zaoszczędzimy sobie sporo czasu i często stresu przy późniejszych transakcjach, zwykle kredytowych.