Jak przetrwać zimę w dobrej kondycji? Poznajemy i oswajamy małe i duże ośrodki Spa

W naszym klimacie zima, mimo że nie zawsze sroga, jest najbardziej wymagającą oraz trudną dla ciała i umysłu porą roku. Często nie mamy możliwości finansowych lub czasowych, aby oderwać się i odpocząć w egzotycznych kurortach, wtedy kiedy najbardziej tego potrzebujemy. W sytuacji, gdy nasza skóra jest zniszczona przez mroźne powietrze, wiatr i klimatyzację, a nastrój obniżony z powodu małej ilości słonecznych dni i przepracowania, warto zastanowić się nad krótkim pobytem w nieodległym ośrodku lub miejskim salonie Spa. Wiele osób, które po raz pierwszy trafiają do nas, jest mocno zaskoczona, jak głęboko można się zrelaksować i znacząco poprawić swój wygląd, nawet podczas kilku godzinnego pobytu w gabinecie Spa.

Masaże i zabiegi relaksacyjne

Stres, obciążenie pracą i wysokie tempo życia dają niepokojąco szybko niekorzystne efekty dla naszego zdrowia, obecnie również wśród bardzo młodych ludzi. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte działania profilaktyczne przynoszą dobre efekty, często również gdy nie są podejmowane regularnie. W miejskich, kameralnych salonach Spa znajdziemy intensywne zabiegi na ciało, w formie aromatycznych lub egzotycznych, bardzo rozbudowanych rytuałów. Nasze ciało poddawane jest działaniu ziół, miodu, czekolady, tradycyjnych olejów eterycznych lub alg, krążenie krwi i przemiany metaboliczne przyspieszają pod wpływem różnych technik masażu. Poddając się takim zabiegom można pozbyć się uciążliwych bólów pleców, karku, głowy, które często są konsekwencją długotrwałego obciążenia i stresu lub nadmiernego napięcia mięśni.

W okresie zimowym, aby w krótkim czasie najpełniej zregenerować ciało i umysł, polecane są tradycyjne, orientalne rytuały, które mamy teraz dostępne nawet o krok od naszego miejsca pracy lub zamieszkania. Obecnie bardzo często są wykonywane przez specjalistów pochodzących z ojczyzny danej techniki lub osoby szkolące się bezpośrednio od mistrzów tradycyjnej techniki. Do szczególnie lubianych należą oczyszczający hammam wykonywany w łaźni tureckiej masaż tajski łączący elementy refleksologii i jogi; intensywny, przesycony zapachem olejów eterycznych masaż balijski; shiatsu wykonywany kciukami masaż dla aktywnych, lubiących sport; delikatny, energetyczny i pełen wdzięku masaż lomi lomi, wywodzący się z Hawajów. W chwilach dużego zmęczenia i spadku motywacji do działania warto skusić się i znaleźć masaż najodpowiedniejszy dla siebie, aby na kilka godzin odciąć się całkowicie od codziennej rutyny i zanurzyć się w spokojne, ciepłe otoczenie najbliższego Spa. Zabiegi orientalne są zwykle tańsze przy zakupie w pakietach np. „Dla Dwojga” lub w seriach za kilka zabiegów. Na koszt ma także wpływ to jak duża partia ciała jest objęta masażem. Dodatkowo zapłacimy również w przypadku wyboru opcji „na 4 ręce”, czyli wtedy gdy masują nas dwie osoby (warto również pamiętać, że ceny usług Spa wynikają również z lokalizacji gabinetu).

Ile to kosztuje:

Hammam w łaźni tureckiej: 110-250 zł
Masaż tajski: 100-280zł
Masaż balijski: 130-260zł
Shiatsu: 75-250zł
Lomi lomi: 150-280zł
Pielęgnacja ciała

Aby prawidłowo pielęgnować skórę, potrzeba systematycznej pracy. W gabinecie kosmetycznym osiągamy widoczne i długotrwałe efekty pielęgnacyjne poprzez przeprowadzanie serii zabiegów. Składa się ona zwykle z 5-10 zabiegów, którym poddajemy się w odstępie kilku dni. Profesjonalista po dokładnej analizie skóry ustala, jakiego rodzaju pielęgnacja jest wskazana w konkretnym przypadku. Część zabiegów to zabiegi sezonowe. Z uwagi na bezpieczeństwo klientów do tej grupy należą zabiegi głębokiego złuszczania, wykonywane różnymi metodami.

Zima, czas kiedy słońce najsłabiej działa na naszą skórę, to sezon na mikrodermabrazję i zabiegi z użyciem mocnych kwasów (glikolowego, mlekowego, ferulowego, salicylowego oraz medyczne peelingi chemiczne (yellow peel). Mają one na celu zmobilizować skórę do głębokiej regeneracji, poprzez usunięcie warstwy rogowej naskórka. Zabiegi takie zalecane są szczególnie dla cer z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi, nieestetycznie rozszerzonym porami, wszelkimi nierównościami skóry i drobnymi zmarszczkami, nie tylko twarzy. Po serii zabiegów głębokiego złuszczania w wielu przypadkach pozbywamy się nieładnych przebarwień, spłycamy zmarszczki i wszelkie wgłębienia na skórze, znacznie poprawiamy wygląd skóry z rozstępami po ciąży lub gwałtownym chudnięciu. Zabiegi są również naszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. W wielu profesjonalnych ośrodkach Spa możemy poddać się serii takich zabiegów, koniecznie pod okiem doświadczonej kadry kosmetycznej.

Ile to kosztuje:

Zabieg na twarz: 110-190zł
Zabieg z użyciem mocnych kwasów: 100-290zł (cena zależy także od rodzaju i stężenia kwasu)
Medyczne peelingi chemiczne: 300-500zł (cena zależy także od głębokości złuszczania).
Konsultacja dietetyczna i zabiegi modelujące sylwetkę

Zima to także czas wielkich wydarzeń i spotkań towarzyskich (sylwester, karnawał, liczne gale i imprezy służbowe podsumowujące miniony rok) oraz czas postanowień noworocznych. Wielu z nas zależy na wypoczętym, zdrowym wyglądzie i ładnie prezentującym się ciele.

W przypadku niedużej nadwagi szybkie efekty może przynieść konsultacja dietetyczna i modyfikacja odżywiania oraz odpowiednio dobrane zabiegi na ciało, zalecane również w seriach. Współczesne metody, oparte na użyciu specjalistycznego sprzętu dają również efekty w przypadku większych problemów z nadwagą. Skóra poddana silnej stymulacji, ze znacznie zmniejszonymi objawami cellulitu, płytszymi rozstępami, bez oznak nadmiernego gromadzenia się wody, znacznie lepiej wygląda i lepiej prezentuje się, szczególnie na zdjęciach.

Jedną z najnowocześniejszych metod modelowania ciała jest liposukcja ultradźwiękowa, także w połączeniu z masażem podciśnieniowym. Czynnikiem aktywnym są tu fale radiowe oraz ultradźwięki, które doprowadzają do rozgrzania, a następnie rozbicia komórek tłuszczowych oraz zwiększenia napięcia skóry. Następnie niechciane produkty końcowe rozpadu tłuszczów są odprowadzane do układu limfatycznego i usuwane z organizmu poprzez masaż podciśnieniowy. Warto podkreślić, że jest to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych wykonywanych w podobnym celu. Podobne skutki na poziomie molekularnym, uzyskujemy poprzez zastosowanie takich metod jak elektrostymulacja, endermologia, jak również zabiegów z wykorzystaniem różnego rodzaju masek, często podgrzewanych w kapsułach Spa, w tym króla tego typu zabiegów: „Guamu”.

Ile to kosztuje:

Liposukcja ultradźwiękowa: 90-140zł
Elektrostymulacja: 45-100zł
Endermologia: 80-160zł
„Guam”: 80-100zł
Koszt zawsze zależy od partii ciała poddawanej kuracji i od ilości wykupionych zabiegów.

Podsumowując: można przetrwać zimę w dobrej kondycji psychofizycznej, umiejętnie wspierając nasz organizm w procesach regeneracji i stymulując go szczególnie w okresie, kiedy staje się on nadmiernie ospały. Zachęcam do poszukiwania salonów Spa w najbliższym sąsiedztwie i wypróbowania różnych zabiegów, szczególnie w trudnym czasie zimowym i wczesnowiosennym. Pozwoli nam to wykorzystać na regenerację, nawet krótkie odcinki wolnego czasu. Warto zainwestować teraz w serie zabiegów, których nie będzie można wykonać w lecie i dobrze się do niego przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *