Ile kosztuje utrzymanie auta?

Samochód to wielka wygodna, której nie potrafi sobie odmówić każdy, kto kiedykolwiek miał okazję poczuć siłę niezależności, jaką gwarantuje posiadanie swoich „czterech kółek”. Jednak utrzymanie samochodu kosztuje, i to wcale niemało. Istnieje wiele kosztów, które musi ponieść każdy kierowca. Zastanawiasz się w jaki sposób zminimalizować swoje wydatki na utrzymanie samochodu i skąd ewentualnie wziąć na to środki finansowe? Jaki są koszty utrzymania samochodu? Koszty związane z utrzymaniem i eksploatacją auta możemy podzielić na 4 podstawowe kategorie:
koszty roczne – do tej grupy wchodzą m. in. ubezpieczenia komunikacyjne, z czego na wyróżnienie zasługuje obowiązkowe ubezpieczenie OC, bez którego nowi kierowcy nie mogą zarejestrować swojego pojazdu. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, które chroni kierowcę przed finansowymi skutkami kolizji lub wypadków w sytuacji, kiedy to on jest sprawcą zdarzenia, w którym został poszkodowany inny kierowca, jego pojazd lub osoby trzecie. Innym wydatkiem, który musi ponieść każdy kierowca jest okresowe badanie techniczne. Posiadacz aut starszych niż 5 lat, mają obowiązek przeprowadzania takich badań co rok.
koszty sezonowe – sezonowym wydatkiem jest zmiana opon, a co kilka lat – ich wymiana na nowe. Takie koszty kierowcy ponoszą dwa razy do roku, w sezonie jesienno-zimowym i wiosennym.
codzienne koszty – zakup paliwa oraz doraźne środki czystości, czy wizyta na myjni samochodowej to wydatki, z którymi kierowcy mają do czynienia na co dzień.
nieplanowane wydatki – do niezaplanowanych wydatków możemy zaliczyć wymianę żarówek, drobne awarie, czy wymianę części. Tego typu wydatków mało który kierowca się spodziewa, dlatego w ich obliczu, często zastanawiamy się jak je szybko sfinansować.
Jak szybko sfinansować wydatki na samochód? O ile kupując samochód zwykle bierzemy pod uwagę koszty typu ubezpieczenie, przeglądy, zakup opon, czy paliwo, tak w sytuacji, kiedy przychodzi nam szybko uporać się z drobną usterką, nie wiemy skąd wziąć pieniądze. Jeżeli jest koniec miesiąca, a Ty szybko musisz zdobyć środki finansowe, aby zapłacić za pracę mechanika i część zamienną do Twojego samochodu, rozważ możliwość zaciągnięcia pożyczki na auto. Dzięki niej będziesz mógł szybko rozwiązać problem, a w momencie kiedy na Twoje konto spłynie kolejna wypłata, będziesz mógł uregulować swoje zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *