Gadżety turystyczne na każdą okazję

Kiedy jedziemy na wakacyjną wyprawę, z reguły najwięcej kłopotów sprawia nam pakowanie. Doświadczeniom podróżnikom wystarcza jeden plecak i pół godziny, aby byli gotowi do drogi, amatorzy dźwigają niepotrzebny balast, który przygotowują nawet kilka dni. Dla wszystkich osób, które planują wakacyjny wyjazd przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiecie się, czego w Waszej torbie na pewno nie może zabraknąć.
1. Zegarek do zadań specjalnych
Zegarek Suunto to gadżet turystyczny, o jakim marzy każdy podróżnik. Urządzenie posiada wbudowany GPS, pozwala mierzyć prędkość, wysokość, temperaturę oraz tętno. Sprawdzisz za jego pomocą warunki pogodowe, a dzięki dodatkowym aplikacjom zyskasz funkcje przydatne w trakcie biegania, pływania lub jazdy na rowerze. Nie trzeba chyba dodawać, że zegarek jest wodoszczelny. Niestety, koszt takiego cacka to ponad 1600 zł.

2. Prysznic pod chmurką
Myślisz, że na biwaku możesz się wykąpać jedynie w jeziorze, ewentualnie misce napełnionej wodą? Nic bardziej mylnego. Zainwestuj w prysznic turystyczny. To prosty, lecz niezwykle pomysłowy gadżet turystyczny, dzięki któremu wymyjesz się dokładnie, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Prysznic składa się z 20-sto litrowego, plastikowego worka na wodę z przyczepioną do niego słuchawką oraz uchwytem mocującym. Całość waży ok. 200 g i kosztuje niecałe 40 zł. Czy można chcieć czegoś więcej?

3. Ładowanie bez prądu
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie udać się w podróż bez telefonu komórkowego. Standardem wakacyjnego ekwipunku jest też tablet oraz odbiornik GPS. Każde z tych urządzeń potrzebuje jednak prądu, o który trudno na górskim szlaku lub egzotycznej plaży. Rozwiązaniem jest bateria słoneczna. Dzięki niej wykorzystasz energię zgromadzoną w ciągu dnia do naładowania urządzeń elektrycznych z wejściem USB. W sklepach znajdziesz również baterie słoneczne, które pozwalają naładować baterie paluszki, mające zastosowanie chociażby w latarkach czy radiach przenośnych. Koszt baterii słonecznej waha się w granicach od 150 do 300 zł.

Gadżety turystyczne, nawet jeśli nie należą do najtańszych, zapewniają komfort, bezpieczeństwo, a nierzadko mnóstwo doskonałej zabawy. Bo czy jest coś przyjemniejszego niż wykorzystanie najnowszych technologii, które jeszcze do niedawna można było obejrzeć jedynie w filmach przygodowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *