Ekspres Kasa

Ekspres Kasa długoterminowa

Ekspres Kasa to firma udzielająca krótkoterminowych pożyczek należąca do największej grupy zajmującej się tego typu działalnością Ferratum. Grupa ta oferuje mikropożyczki oraz produkty do nich zbliżone, a obecna jest w 19 krajach na całym świecie – m.in. Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Szwecji, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. Zatrudnia ponad 220 specjalistów z różnych dziedzin finansowych i bankowych.

KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY ZŁOŻYĆ WNIOSEK O POŻYCZKĘ ONLINE

O pożyczkę może starać się osoba, która skończyła 21 lat i nie jest zadłużona w żadnej innej instytucji finansowej. Ogólnie firma oferuje pożyczki w kwocie od 100 do 2000 złotych na okres 15, 30 lub 60 dni, jednak maksymalne kwoty na klientów uzależnione są od ilości wcześniej zaciąganych pożyczek w tej firmie. W przypadku nowych klientów maksymalna kwota pożyczki to 400 złotych przyznawane na 15 lub 30 dni. Taki klient, przed otrzymaniem pieniędzy, musi także dokonać na konto firmy przelewu bankowego w wysokości 1 grosza, który stanowi potwierdzenie danych podanych podczas wypełniania wniosku o udzielenie pożyczki. Po otrzymaniu takiego przelewu pieniądze natychmiast przekazywane są na konto klienta. W ciągu kilku dni otrzyma także drogą pocztową formularz dotyczący harmonogramu spłaty pożyczki. Od drugiej pożyczki klient musi jedynie się zalogować na stronie i złożyć kolejny wniosek lub też zrobić to za pomocą wiadomości SMS. Wniosek wtedy rozpatrywany jest w ciągu 15 minut, a pieniądze na koncie klienta lądują najczęściej w ciągu godziny. Maksymalna kwota pożyczki w tym momencie wzrasta do 1200 złotych (maksymalnie na okres 60 dni), natomiast od trzeciej wynosi już 2000 złotych i przyznawana jest maksymalnie na 60-dniowy okres spłaty.

Osoba ubiegająca się o pożyczkę w Ekspres Kasa nie jest przez firmę sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej. Jedyną instytucją, w której firma sprawdza potencjalnych klientów jest Krajowy Rejestr Długów, jednak nawet obecność w nim nie dyskwalifikuje klienta w drodze po uzyskanie pieniędzy z pożyczki. Klienci, którzy mają problem z terminową spłatą pożyczki mogą wnioskować o przedłużenie okresu spłaty pożyczki o taki sam okres, na jaki została ona udzielona w pierwszym terminie tzn. jeśli klient pożyczył jakąś kwotę na 30 dni, to okres spłaty pożyczki może przedłużyć właśnie o 30 dni. Wiąże się to z dodatkowym kosztem równym odsetkom, które klient musiał spłacić w pierwszym terminie, tzn. jeśli klient pożyczył od firmy 200 złotych na 30 dni to kwota jaką musi zwrócić firmie to 279 złotych. Oznacza to, że przedłużenie takiej pożyczki wiązałoby się z dodatkowym kosztem w wysokości 79 złotych.