Na jak długi okres może być pożyczka pod zastaw nieruchomości

W odróżnieniu od typowych umów kredytów bankowych, które są zawierane na okres od kilku do kilkudziesięciu lat to pożyczka pod zastaw nieruchomości jest zwykle przewidziana na czas 6 lub 12 miesięcy.

Okres trwania umowy jest nieodłącznie związany z celowością pożyczki. W przeważającej, bowiem liczbie przypadków zaciągamy taką pożyczkę, gdy mamy poważne zobowiązania i chcemy spłacić swoich wierzycieli albo jesteśmy przedsiębiorcami i chcemy wprowadzić w życie nasze inwestycje.

Okres 6 lub 12 miesięcy jest czasem wystarczającym, aby spłacić swoje zobowiązania i wyjść na finansową prostą. Natomiast, gdy prowadzimy własną firmę i otrzymaliśmy zastrzyk gotówki to zwykle wpływa to na wysokości naszych zysków. W związku z tym nie powinniśmy mieć większych trudności z uregulowaniem naszej zaciągniętej pożyczki.

Umowę pożyczki pod zastaw nieruchomości na tle innych umów pożyczkowych wyróżnia to, że jej treść opiera się w głównej mierze na zasadzie zawierania swobody umów, która jest określona w przepisach prawa cywilnego. Dzięki temu warunki umowy są każdorazowo dopasowane do indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy. W związku z tym istnieje szerokie pole do negocjacji.

Umowa jest sporządzona za porozumieniem obu stron a jak ma to miejsce w przypadku banków gdzie umowa i jej warunki są odgórnie narzucane. W tym przypadku mamy realny wpływ na treść warunków, które podpisujemy i na które się godzimy.

Oprócz tego, jeśli okres ten nie wystarczy nam na spłatę pożyczki to czas ten może być odpowiednio wydłużony. W zależności od naszych potrzeb i od naszej indywidualnej sytuacji finansowej. Przedłużenie okresu spłaty zależy w tym przypadku od konkretnej decyzji inwestora, który z własnych środków finansowych udziela pożyczki.