Dlaczego pożyczka pod zastaw jest tak atrakcyjna

Każda osoba, która zdecydowała się na zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości musi wiedzieć, że jest to niezwykle atrakcyjny produkt finansowy, który aktualnie funkcjonuje na naszym rynku kredytowym.

Wpływa na to kilka względów, które decydują o przystępności tego rozwiązania dla osób, które mają duże potrzeby finansowe.

Niezaprzeczalnym plusem tego typu umowy jest fakt, że jej warunki są indywidualnie sporządzane i negocjowane między stronami umowy pożyczki. Dlatego też są one każdorazowo dopasowywane do konkretnej sytuacji, w jakiej znajduje się pożyczkobiorca.

Nie bez znaczenia jest szybkość procedury przyznawania pożyczki pod zastaw nieruchomości. O ile na typowy kredyt w banku musimy czekać niekiedy nawet kilka tygodni to w przypadku prywatnej pożyczki jest to znacznie krócej. Sama analiza pełnej dokumentacji nieruchomości dotyczącej nieruchomości trwa zaledwie dwadzieścia cztery godziny.

Oprocentowanie takiej pożyczki jest niewielkie i może śmiało konkurować z najlepszymi propozycjami na rynku. Zwykle wysokość oprocentowania zaczyna się już od 1,7% w skali miesiąca.

Warunki czasu umowy i spłaty zaciągniętej pożyczki są również niezwykle konkurencyjne. Możesz pożyczyć określoną kwotę na okres 6 miesięcy i spłacić wszystko za jednym razem po sześciu miesiącach lub mamy możliwość zdecydowania się na umowę 12 miesięczną. W tym przypadku każdego miesiąca opłacamy tylko odsetki od pożyczki, natomiast po roku następuje spłata kapitału.

Oprócz tego dla wielu pożyczkobiorców czynnikiem, który decyduje o wybraniu oferty pożyczki pod zastaw nieruchomości jest jej wysokość. Taka pożyczka może być udzielona nawet do 50% wartości nieruchomości i z tego powodu kwota, jaką możemy otrzymać jest naprawdę znaczna.

Dodatkowo z takiej pożyczki mogą korzystać osoby zadłużone, ponieważ przy jej przyznawaniu nie jest badana zdolność kredytowa, istnieje brak wymogu sprawdzania BIK i konieczności ustanawiania osoby poręczyciela.

Wszystkie te przesłanki wpływają na to, że pożyczka pod zastaw nieruchomości jest atrakcyjna dla każdej osoby, która szuka pożyczki na przystępnych warunkach.