Czym kierować się przy wyborze najtańszego kredytu?

Każdy, kto zamierza zaciągnąć kredyt, bez względu czy będzie to kredyt konsolidacyjny, gotówkowy, czy hipoteczny stara się znaleźć najbardziej atrakcyjną i korzystną opcję, o której decydują parametry pożyczki.

Najważniejszym kryterium jest oprocentowanie rzeczywiste i całkowite koszty kredytu, w skład których wchodzą wszystkie poniesione przez kredytobiorcę straty. Najtańszy kredyt gotówkowy, to taki bez ukrytych kosztów. W przypadku zapożyczonej niewielkiej kwoty, którą zamierzamy spłacić do roku czasu najkorzystniejsze są niskie opłaty jednorazowe.

Oprocentowanie odgrywa znaczącą rolę, gdy zdecydujemy się na kredyt długoterminowy np. na zakup mieszkania, domu, lub działki. Najtańszy kredyt hipoteczny to taki, w którym oprócz prowizji i oprocentowania korzystne będą cesje z polis ubezpieczeniowych, oraz możliwość wcześniejszej spłaty zadłużenia obniżający całkowity koszt kredytu.

Wiele banków kusi ofertami korzystnymi pod względem spłaty, ale również szybkiej realizacji. Tani kredyt gotówkowy, czy nawet hipoteczny to starannie przemyślana decyzja. Nie od dziś wiadomo, że setki ludzi nabrało się na atrakcyjne ulotki reklamowe, ufając kredytodawcy, bez wypytywania o drobne szczegóły, które w rzeczywistości utrudniają nam życie i pogłębiają w długach. Najważniejsze, abyśmy zdawali sobie sprawę z powagi sytuacji i zdecydowali się na kredyt, na który możemy sobie pozwolić.

W sytuacji, gdy problemy przerastają nasze możliwości, często korzystamy z usług instytucji pozabankowych, które nie wymagają od nas zbędnych formalności, a transakcja przekazania gotówki na konto, lub do rąk własnych przebiega w ekspresowym tempie.

Jeżeli będziemy postępować ostrożnie zyskamy pewność, że wybrana przez nas placówka niesie za sobą realne korzyści, na całkiem atrakcyjnych dla nas warunkach. Czasem zdarza się, że najtańszy kredyt gotówkowy zagwarantuje nam znany wszystkim prestiżowy bank, ale równie kusząca i dogodna jest oferta prywatnych placówek. Instytucje pozabankowe są najczęściej jedynym rozwiązaniem dla osób już zadłużonych, figurujących na listach BIK. W podobnym przypadku istotne, aby tani kredyt gotówkowy nie pogłębił ich długu i zmotywował do wyjścia z tarapatów finansowych, bez widocznych ujm majątkowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *