menu:

Pytania i odpowiedzi

1)      Komu możecie udzielać pożyczek?

Pożyczek udzielamy obywatelom polskim zamieszkującym terytorium naszego kraju, będącym w przedziale wiekowym: 18-75 lat.

 

2)      Jaką kwotę mogę pożyczyć i na jak długo?

Pożyczek udzielamy na okres 7-30 dni.  Minimalna kwota pożyczki wynosi 100 zł, natomiast maksymalna kwota pożyczki jest uzależniona od tego jak długo razem współpracujemy i wynosi:

500 zł – dla pierwszej pożyczki

1000 zł – dla drugiej pożyczki

1500 zł – dla trzeciej pożyczki

2000 zł – dla czwartej pożyczki

2500 zł – dla piątej i kolejnych pożyczek.

 

3)      W jaki sposób mogę wnioskować o pożyczkę?

To bajecznie proste. Cały proces zabierze Tobie około 2 minuty. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na naszej stronie internetowej, dokonać aktywacji swojego konta oraz wybrać kwotę i okres pożyczki przy pomocy suwaka.

 

4)      Czym jest RRSO?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest to całkowity koszt pożyczki ponoszony przez Pożyczkobiorcę, wyrażony jako wartość procentowa kwoty pożyczki w stosunku rocznym.

 

5)      Czy będziecie weryfikować moją tożsamość?

W celu potwierdzenia Twojej tożsamości i potwierdzenia, że zaakceptowałeś warunki pożyczki konieczne będzie uiszczenie opłaty rejestracyjnej w wysokosci 1 grosza z rachunku bankowego należącego do Ciebie.

 

6)      Czy sprawdzicie moją zdolność kredytową?

Oczywiście, przy czym ocena Twojej wiarygodności płatniczej opiera się w głównej mierze na weryfikacji baz Biur Informacji Gospodarczych oraz historii naszej współpracy.

 

7)      Dlaczego przed uruchomieniem pożyczki muszę zapłacić 1 gr tytułem opłaty rejestracyjnej?

Ta niewielka kwota daje nam możliwość zweryfikowania, czy Ty to Ty, a nie Twój niechciany sobowtór. Zabieg ten ma na celu tylko i wyłącznie zwiększenie Twojego bezpieczeństwa i potwierdzenie, że akceptujesz warunki pożyczki przesłane na Twój adres e-mail.

8)      W jaki sposób wnieść opłatę rejestracyjną? Na jaki rachunek bankowy mam ją przekazać?

1 grosz należy przelać z tego rachunku, który podałeś przy rejestracji na jeden z rachunków podanych na stronie internetowej w zakładce ”Jak pożyczyć”. Optymalnym rozwiązaniem jest przelanie pieniędzy do banku, w którym Ty też posiadasz konto. Dzięki temu współpraca między nami przebiegać będzie ekspresowo w czasie rzeczywistym.

 

9)      Czy udzielenie pożyczki wymaga ustanowienia jakiegokolwiek zabezpieczenia?

 Nie wymaga. Twój profil jest dla nas wystarczającym gwarantem Twojej dyscypliny płatniczej.

 

10)  Czy muszę dostarczyć wam jakieś dokumenty,  bądź rachunki. Jeśli tak, to jakie?

Co do zasady weryfikujemy wysokość osiąganego przez Klienta dochodu. Dlatego prosimy o przesłanie potwierdzenia wpływu wynagrodzenia na konto.

11)  Czy dostanę pożyczkę pomimo kredytów zaciągniętych w bankach, bądź innych instytucjach finansowych?

Nic nie stoi na przeszkodzie. Właśnie terminowa obsługa posiadanych przez Ciebie kredytów zwiększa Twoją wiarygodność w naszych oczach.

12)  Czy zostanę powiadomiony o rozpatrzeniu wniosku bez względu na treść decyzji?

Tak, po rozpatrzeniu wniosku poinformujemy Cię o naszej decyzji, bez względu na to jaka ona będzie. Informację otrzymasz w formie komunikatu na stronie internetowej oraz drogą mailową.

 

13) Czy muszę podpisać umowę?

Tak, jeśli chcesz skorzystać z naszych pożyczek, podpisanie umowy jest obowiązkowe. Przeczytaj ją proszę dokładnie.

14) Jak szybko pieniądze trafią na moje konto bankowe?

Jeżeli posiadasz konto w jednym z banków, w którym i my posiadamy rachunek bankowy, to środki z pożyczki otrzymasz w przeciągu kilku minut. Jeżeli natomiast posiadasz konto w innym banku, pieniądze znajdą się na nim najpóźniej następnego dnia roboczego.

15)  W jaki sposób mam spłacić pożyczkę?

Wystarczy, że w wyznaczonym terminie spłaty dokonasz przelewu wymagalnej kwoty na nasz rachunek bankowy, którego numer otrzymasz wraz z wypłatą pożyczki. Pamiętaj aby właściwie wypełnić tytuł płatności. Pozwoli nam to na natychmiastową identyfikację otrzymanego przelewu i bezzwłoczne zamknięcie Twojej pożyczki.

 

16)  Dlaczego pieniądze jeszcze nie doszły na mój rachunek bankowy?

Istnieje kilka możliwości:  być może nie posiadasz rachunku bankowego w jednym z banków z którymi współpracujemy. W takim przypadku pieniądze powinny dojść w następnym dniu roboczym. Możliwe też, że Twój bank ma awarię. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy Twoją sprawę indywidualnie.

17)  Czy mogę wcześniej spłacić pożyczkę?

Oczywiście, że tak! A dodatkowo, jeśli spłacisz ją przed terminem obniżymy Twoje koszty pożyczki proporcjonalnie do okresu niewykorzystanych dni.

18)  Dlaczego odmówiono mi pożyczki?

Istnieje kilka możliwości: nie spłaciłeś poprzedniej pożyczki, bądź spłaciłeś ją z opóźnieniem. Także bazy prowadzone przez współpracujące z nami biura informacji gospodarczych zawierają negatywne wpisy na temat Twojej przeszłości kredytowej.

 

19)  Dlaczego mój wniosek został odrzucony, skoro zapłaciłem za poprzednią pożyczkę?

Sprawdź swój Profil Pożyczkobiorcy na naszej stronie internetowej. Być może ciągle posiadasz jakieś nieuregulowane zobowiązania z tytułu poprzedniej pożyczki. Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy Twoją sprawę indywidualnie.

 

20)  W jaki sposób można się z wami kontaktować?

Można się z nami kontaktować telefonicznie – dzwoniąc pod nr: 786-152-399  bądź mailowo: kontakt@mamonat.pl

 

21)  Macie Biuro Obsługi Klienta? W jakich godzinach ono funkcjonuje?

Oczywiście. Nasze BOK funkcjonuje od poniedziałku do piątku, w godzinach: 9.00 – 17.00.

 

22)  Czy istnieje możliwość odstąpienia od umowy? Jak wygląda ten proces?

Na odstąpienie od umowy masz 14 dni. W tym celu wypełnij oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a następie prześlij je nam mailem lub listem poleconym. Pamiętaj jednak, że odstąpienie od umowy wiąże się z koniecznością dokonania zwrotu otrzymanych środków z pożyczki.

 

23)  Czy mogę mieć u Was więcej, niż 1 pożyczkę w tym samym czasie?

Niestety nie ma takiej możliwości. Istnieje za to możliwość wzięcia pożyczki na wyższą kwotę po dokonaniu spłaty poprzedniej.

 

24)  Jak długo muszę czekać, aby wziąć kolejną pożyczkę, po spłaceniu pierwszej?

Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Po dokonaniu spłaty pożyczki jeszcze tego samego dnia możesz ubiegać się o kolejną.

25)  Co się stanie, jeżeli nie zdążę spłacić swojej pożyczki?

Zostaną naliczane odsetki karne za opóźnienie w spłacie. Przestaniemy je naliczać w momencie przedłużenia terminu spłaty.

26)  Zapomniałem hasła do waszej witryny, co robić?

Nie ma się czym martwić. Skorzystaj z opcji „Przypomnienie hasła”.

 

27)  Jeśli nie spłaciłem jeszcze zadłużenia, to z kim powinienem się kontaktować?

Jak najszybciej skonsultuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, telefonicznie dzwoniąc pod nr: 786 152 399, bądź mailowo: kontakt@mamonat.pl

 

28)  Czy istnieje możliwość korekty swojego konta bankowego?


Tak, w każdej chwili możesz zmienić konto bankowe w swoim Profilu Pożyczkobiorcy. Za taką zmianę należy jeszcze raz zapłacić opłatę rejestracyjną w wysokości 1 grosza.

 

29)  Nie mam możliwości spłacenia zadłużenia w pełnej kwocie, czy mogę przedłużyć termin spłaty?

Możesz zrobić kilka rzeczy, np. - spłacić część pożyczki, a gdy termin będzie mijał, to wtedy przedłużyć. Dzięki takiemu rozwiązaniu poniesiesz mniejsze koszty pożyczki.

 
 
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
Szanowni Klienci. Informujemy, że z dniem 29 stycznia 2015r. działamy pod nową nazwą handlową „Mamonat - Chwilówki”